„Etnosocializacija“ – tai dinamiškas Vilniaus universiteto studentų folkloro ansamblio „Ratilio“ projektas, kurio tikslas – ugdyti vaikų, lankančių dienos centrus, socialinius gebėjimus. Ansamblio nariai tiki, kad tradicinė lietuvių kultūra (žaidimai, pasakos, muzikavimas liaudies instrumentais) yra puiki priemonė mokytis socialinių, visuomeninių vertybių. Jaunimo buvimas kartu su vaikais yra nepakeičiamas socializacijos ir mokymosi būdas, tiek jaunimui, tiek vaikams.

Projektas vyko 2011 m. vasario – birželio mėn. trijuose vaikų dienos centruose Vilniuje: J. Matulaičio šeimos pagalbos centre, Antakalnio vaikų dienos centre, vaikų dienos centre Fabijoniškėse „Svajonių laivas“.

Iš viso paruoštos 4 skirtingos „Etnosocializacijos“ programos, paremtos aktyviu dalyvių įtraukimu, kūrybiškumo ir socialinių gebėjimų ugdymu. Kūrybinės dirbtuvės susideda iš trijų dalių:

1. šokiai, žaidimai (skirti susipažinti ir susidraugauti bei skatinti dalyvių aktyvumą);

2. muzikinės improvizacijos (siekiama, kad dalyviai įsiklausytų ir išgirstų vienas kitą);

3. pasakų sekimas ir jų interpretavimas (skirta dalyvių nusiraminimui ir susikaupimui, skatinama pačius vaikus kurti ir pasakoti istorijas).

Kitas svarbus projekto tikslas yra „Ratilio“ iniciatyvinės grupės narių tobulėjimas. Nė vienas „Ratilio“ ansamblio narys nėra socialinis darbuotojas, todėl „Etnosocializacija“ – puiki galimybė iniciatyvinės grupės nariams įgyti socialinio darbo patirties. Svarbi projekto pasiruošimo dalis – teoriniai seminarai apie darbą su vaikais, kuriuos vedė psichologė Jūratė Selilienė, ilgą laiką dirbusi su socialinės rizikos vaikais.

Šiai „Ratilio“ jaunimo iniciatyvai buvo skirta parama iš ES programos „Veiklus jaunimas“, kuri skatina aktyvų jaunimo dalyvavimą sprendžiant įvairias visuomenės problemas. 

 

Užsiėmimų aprašymai

Dalyvių atsiliepimai

Apie projektą žiniasklaidoje

 

Etnosocializacijos projektą pristatantys asociatyvūs vaizdai

Artimiausi renginiai

<<  <  Saus. 2012  >  >>
 Pr  An  Tr  Kt  Pn  Šš  Sk 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Programa Veiklus jaunimasŠis projektas finansuotas remiant Europos Komisijai. Ši svetainė atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Go to top